Fotografia

Tempus Fugit

Kąpiele zdrowotne

Przepisane z zeszytu..
Mała aktualizacja: dostałem tabelę wywojek i filmów od RBita (Piotr Bartoszek) - za co serdeczne muchos gracias Happy Tabela do pobrania w linku poniżej. Kiedy znajdę chwilę skompiluję obie tabele w jedną dużą i jakąś wyszukiwarkę dorobię.

W tym miejscu fotokroniki, zaprezentuję moje sposoby wywoływania filmów w różnych chemicznych brzydko pachnących cieczach. Tabela zamieszczona poniżej to efekt pięcioletniej zabawy w alchemika, który w halogenkach srebra poszukiwał (i nadal poszukuje..) “świętego graala”. Oczywiście metodyka owych poszukiwań może być różna od “Ein film, Ein Wywojka, Ein papier” - gdzie mozolnie sprawdzamy każdą wymyśloną lub reklamowaną przez innych kombinację filmu, chemii i papieru, bo radosne zabawy “a nóż, widelec.. coś wyjdzie”. Ja, powodowany, taką a nie inną dostępnością już to filmów, już to chemii, pędzony lenistwem (!!), a nie rzadko i fantazją ułańską, potrzebami chwili, popełniłem wiele kombinacji, których rezultaty in general and mass można oglądać na Dalekim Księżycu Happy

(kajet alchemika po spożyciu..)


Ps. Kolega twierdził, że “nie należy”, że nie wolno tak “kawę na ławę” (za przeproszeniem). Dlaczego nie? Geniuszem nie jestem, sam tego wszystkiego nie wymyśliłem, moja wiedza nie jest ani dziewicza (hihi), ani unikatowa. Niech inni korzystają (jeśli zechcą), tak jak i ja korzystałem i korzystam z wiedzy wielu innych dobrych ludzi. Sukcesywnie będę dodawał przykłady zastosowania oraz próbki (zeskanowane w 1600dpi, bez USM, skaner - Microtek i800) ze strukturą ziarna.

Oto tabela:
Tabela nr 1

i druga tabela autorstwa Piotra (rbit9n):
Tabela nr 2


Uwaga nr 1: Mieszanie koreksem - we wszystkich kombinacjach mieszałem tak samo: pierwsze merdanie przez 15 sekund co sekundę, a potem co minutę 3 merdnięcia(*).
Uwaga nr 2: Nie jest to tabela z przepisem na sukces - ktoś może się cieszyć, ktoś rozczarować, ewentualne dramaty danej kombinacji zawarte zostały w kolumnie “Uwagi”.

(*) merdnięcia zwane też fikołkami.