Fotografia

Tempus Fugit

Zamrażarka

Ostatnio ciężko ze słońcem, ostatni raz dwa tygodnie temu udało mi się złapać trochę słoneczka na spacerze leczniczo-krioterapeutycznym po udanej małej balandze u przyjaciela. Happy
Czytaj dalej..

Krioterapie

Krioterapeutyczne spacery w nieomal-podwarszawskim Rembertowie mają swój urok, szczególnie podczas zamglonych wieczorów. Czytaj dalej..

Szybkie żarcie..

Kto nie lubi fastfood-ów? Oh, nie.. przepraszam, jest takich wielu. Może inaczej zapytam - kto nigdy nie jadł fastfood-ów? Happy ..No właśnie..


Czytaj dalej..

Polukrowany świat

Przyszła jak zwykle, zaskoczyła tych co miała zaskoczyć. Piękna z niej cholera.. HappyCzytaj dalej..

O wolnym wyborze cz.2

W poprzednim artykule opisałem cztery parametry jakościowe obrazu fotograficznego, czynniki które modulują te parametry, oraz po krótce wzajemny wpływ tych parametrów. W tej drugiej części spróbuję zaproponować metodykę wyboru odpowiednich narzędzi aby uzyskać porządaną jakość.Czytaj dalej..

O wolnym wyborze cz.1

Często porażki, które zaliczamy jedna po drugiej w naszym warsztacie fotograficznym (mowa o tradycyjnej chemii i materiałach srebrowych) wynika z braku zdefiniowanych wymagań co do obrazu, który chcielibyśmy uzyskać.Czytaj dalej..

Na krańcu..

Z Tallina do Narvy jest jakies bite 3.5h jazdy, ponad 230km; Drogi w Estonii jeśli się akurat nie przebudowują na szersze i nowsze - to są całkiem w porządku, więc bezstresowo dojechaliśmy do Narvy. Czytaj dalej..

Saarema i okolice

Estonia, terra incognita, powitała gęstwiną lasów, chmurną i wietrzną pogodą. Pierwszy przystanek w Parnu (Parnawa).Czytaj dalej..

Dyskretna Małpka

  • Leica, Konica Hexar, Olympus XA, Contax TVS.. a może coś jeszcze?
Czytaj dalej..

Na południe od Białegostoku

Kraina cerkwi, języka białoruskiego, czystych i zadbanych wsi, kolorowych okiennic, płotów i donic na chodnikach oraz wyasfaltowanych dróg - nawet tych polnych. Daleko podwarszawskim miejscowościom do tego poziomu. Spędziliśmy tam trzy dni, chwilę odpoczywając i odwiedzając różne zakątki od Białowieży począwszy, przez Kleszczele, Orlą, Istok, Nowy Kornin, Narew, Narewkę i inne jeszcze mniejsze miejsca.Czytaj dalej..

Droga do pracy

Codziennie jest jak jest..Czytaj dalej..

Perełki z Flickra

Flickr jednak wygrywa w kategorii prac wysokich lotów. Poniżej przedstawiam, moim zdaniem, fantastyczne prace z różnych dziedzin i wymiarów fotografii - ulicznej, archiwalnej, wielkoformatowej, czarno-białej, kolorowej.Czytaj dalej..

Wciąż Pada..

I Znowu i wciąż i pada.. i leje.. i dudni ..i takie lato ..z klasą, ..naszą klasą.Czytaj dalej..

Ulicami Wilna - Zarzecze i Antokol

Kolejny dzień grasowania po Wilnie, zaglądania, oglądania, eksplorowania tamtejszej rzeczywistości. Nogi niosły same.. Czytaj dalej..

Nie ma, a jest i działa - Microtek.

  • A jednak jest! ..nowy, stabilniejszy soft i drivery do Microteka i800 Pro na MacOSX 10.5; Problem w tym, że Microtek jakby nie chciał się do tego przyznać na swojej witrynie wsparcia technicznego. Dziwne.
Czytaj dalej..

Ulicami Wilna

Przynajmniej centrum Wilna nie przypomina już posowieckiego legowiska niewolników i nie przytłacza szaroburą nijakością. Gwarno, tłumnie - lecz, też bez takiego pośpiechu charakterystycznego dla Warszawy. Widać to życie na ulicy i to życie nie ucieka, nie goni. Czytaj dalej..

Wilno - Cmentarze

Nie trza się specjalnie puszyć i dąć w narodowe trąby aby pamiętać o tych miejscach, o których pamiętać po prostu należy. Bez przywoływania już wielkich i tych całkiem średnich, ścieżki spacerowe trafiły na Rossę, na Antokol i cmentarz Bernardyński (najładniejszy i chyba najbardziej hmmm.. wartościowy historycznie). Na Cm. Bernardyński idzie się przez całkiem urokliwe a wręcz leniwe Zarzecze, przez mostek z kłódkami. a potem w górę aż do rozwidlenia gdzie Zarzecze (Użupio gv) przechodzi w ul. Połocką (Polocko gv.).Czytaj dalej..

Wilno - Vilnius

Miejsce studiów historii Pawła Jasienicy (Lecha Beynara), trochę przez pryzmat Jego wspomnień z pamiętników, oglądałem i starałem się wyczuć to miasto. Nawet nie całe miasto, tylko jego część - Stare Miasto, Zarzecze, Antokol. Mam wrażenie, że mógłbym tam spędzić ze dwa tygodnie i za każdym razem odkryć kolejne kawałki układanki historycznej jaką dla mnie stanowi Wilno. Czytaj dalej..

Wild West

Oglądało się westerny, marzyło się o tych przestrzeniach, miejscach. O tym niebie, którego przestwór i ogrom zwala człowieka z nóg.. no i się wymarzyło.
Czytaj dalej..

Gdańsk - Oliwa

Migawki z Oliwy.. trafiła się ładna pogoda. Brak mi takich miejsc w W-wie.Czytaj dalej..

Welcome to Wars

Czekając na żonę tarabaniącą się 23h pociągiem po Europie z powodu wybuchu wulkanu, postanowiłem uwiecznić tę atmosferę przygnębienia, stresu i wyczekiwania. Warszawa Centralna, sobota 18 kwietnia 2010.Czytaj dalej..

Super Pan, Pan i może Orto..

  • Dwie fotki - z tego samego miejsca o podobnym (o kilka minut "przesuniętym") czasie, dwa różne filmy, ta sama chemia.
Czytaj dalej..

Foty z Dakoty

Samotna podróż w ulubione miejsca, cudowne, piękne, groźne, milczące, nieznane. Iowa-Nebraska-Wyoming-South Dakota-North Dakota-Minnesota-Iowa.
Czytaj dalej..

Dialog społeczny - Manifa 2010

Tym razem wycieczka była dość krótka, ale pouczająca. Centrum Warszawy, pod Sejmem, spotkało sie spoleczeństwo, prezentując różne swe poglądy, korzystając z wolności zgromadzeń, z wolności słowa ..troszkę, jednak czegoś.. czegoś zabrakło w tych wszystkich wolnościach... Linie podziału natomiast, są bardzo widoczne.. pytanie: zabezpieczają, czy wymuszają? :]Czytaj dalej..

Errory i fumble cz. 1


Zbłądziłem. Świadomie porzuciłem na jakiś czas moje ulubione Koczkodaki Trixy (TX/TXP) i Plusixy (PX) na korzyść Rolleiowych Super Panów 200, Retro 400 i 80S. Zafascynowała mnie ich charakterystyka, ostrość konturowa i (pozorna, jak się okazało) łatwość obróbki. Łatwość pozorna, bo co można koncertowo spaprać:
Czytaj dalej..

Dzielnica Francuska

Wycieczka do Nowego Orleanu, 17h w trasie. Maj 2002; Ja wyjechalem z Des Moines, Krzysiek z Chicago, z różnicą 10 minut, spotkalismy się na parkingu pod St. Louis. Happy Tak to się zaczęło w piątek po południu.Czytaj dalej..

O czym mowa?

Retrospekcje - kawałek kroniki ze spojrzeniem na przeszłość, na niedługą co prawda ale całkiem sporą moją historię fotograficzną.

Czytaj dalej..